Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brodniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP zlikwidowali narkotykowy proceder

Data publikacji 20.08.2020

Brodniccy kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP, ujawnili plantację konopi i zatrzymali jej właściciela. W mieszkaniu mężczyzny natomiast znaleźli i zabezpieczyli prawie kilogram suszu marihuany oraz 142 krzewy konopi. 33-letni brodniczanin usłyszał 4 zarzuty, m.in. uprawy, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przyrządów do niedozwolonego ich wytwarzania. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Brodniccy kryminalni, wraz z funkcjonariuszami CBŚP, w miniony wtorek (18.08.20) na terenie powiatu brodnickiego ujawnili plantację marihuany. W wyniku czynności ustalili do kogo należy działka oraz sprzęt do uprawy. Tego samego dnia zatrzymali na terenie Brodnicy 33-letniego właściciela plantacji. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli susz marihuany o wadze prawie jednego kilograma, a w foliach ogrodowych oraz na działce 142 krzewy konopi. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy. Policjanci zabezpieczyli sprzęt do uprawy konopi oraz wagi elektroniczne.

33-letni brodniczanin usłyszał 4 zarzuty, m.in.: uprawy, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przyrządów do niedozwolonego ich wytwarzania. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt brodniczanina.

Według obliczeń z ujawnionych roślin po zebraniu oraz wysuszeniu można by uzyskać ponad 4 tys. porcji narkotyku. Wartość zabezpieczonego środka to ponad 205 000 zł.

  • Szklarnie, w których rosły konopie
  • Wnętrze szklarni i rosnące konopie
  • Konopie rosnące na polu
  • Konopie we wnętrzu szklarni, a obok urządzenie do nawadniania
  • Wycięte krzaki konopi
  • Konopie wyrwane i popakowane w kartony
Powrót na górę strony