Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiona biżuteria znanych światowych producentów zabezpieczona przez wrocławskich policjantów

Data publikacji 20.08.2020

Wrocławscy policjanci na co dzień zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą ujawnili biżuterię, której wygląd i jakość budziły wątpliwości co do jej oryginalności. Wyroby jubilerskie miały naniesione znaki znanych światowych marek, choć najprawdopodobniej były jedynie podróbkami. Kolczyki i inne precjoza zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy w lombardzie zlokalizowanym w rejonie wrocławskiego Starego Miasta. Straty poniesione przez producentów oszacowano wstępnie na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z tym przestępczym procederem.

Na początku tego tygodnia funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli wyroby jubilerskie, które najprawdopodobniej zostały podrobione, aby udawać produkty światowych marek o wartości wielokrotnie większej, niż w rzeczywistości.

W godzinach porannych policjanci weszli do jednego z lombardów mieszczących się na terenie wrocławskiego Starego Miasta. Podczas swoich działań uzyskali informację, że mogą się tam znajdować produkty, które pomimo naniesionych na nich znakach towarowych, nie są oryginalne. Na półkach wystawowych miała być oferowana biżuteria, m.in. kolczyki i pierścionki z logotypami światowych marek. Jednak jej jakość mogła sugerować, że z oryginałami nie mają zbyt wiele wspólnego.

W związku z tym, że wprowadzanie do obrotu podrabianych produktów jest niezgodne z prawem, mundurowi zabezpieczyli kilkanaście sztuk wyrobów jubilerskich. W sprawie ich sprzedaży policjanci przeprowadzili również czynności z osobą, która oferowała je w lombardzie.

Szacunkowa wartość strat poniesionych przez producentów może przekraczać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze będą teraz prowadzić dalsze czynności w tej sprawie. Za wprowadzanie do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony