Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali mercedesa amg, a jego pasażer trafił do aresztu

Data publikacji 24.08.2020

Policjanci ruchu drogowego odzyskali mercedesa AMG wartego kilkaset tys. zł. Pasażer był poszukiwany, został zatrzymany i trafił do aresztu. Policjanci sprawdzają okoliczności zdarzenia.

W minioną sobotę policjanci ruchu drogowego gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali do kontroli drogowej sportowego mercedesa, którego kierowca w tunelu pod Martwą Wisłą przekroczył dopuszczalną prędkość.

Kierowca samochodu, 42-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego został ukarany mandatem karnym oraz przypisano mu punkty karne. Policjanci sprawdzili także pasażerów samochodu i okazało się, że jeden z nich, 35-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego jest poszukiwany dwoma listami gończymi w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzili sportowego mercedesa i szybko się okazało, że samochód jest utracony w wyniku przywłaszczenia na terenie Niemiec. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu i zostanie przekazany właścicielowi.

Policjanci szczegółowo sprawdzają okoliczności zdarzenia.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony