Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bohaterscy adepci

Data publikacji 26.08.2020

Nie tylko doświadczeni policjanci, ale również młodzi adepci policyjnego fachu wykazują się szybkością i skutecznością działania. Udowodnili to dwaj funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu - starszy posterunkowy Jakub Bartoszek i posterunkowy Sebastian Świerek. Kaliscy policjanci podczas adaptacji zawodowej w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie uratowali życie dwóm osobom.

Do pierwszego zdarzenia doszło 28 maja br. Posterunkowy Sebastian Świerek pełniący służbę na terenie Warszawy zauważył zdenerwowanego mężczyznę, pchającego wózek inwalidzki. Okazało się, że jego niepełnosprawna córka źle się poczuła i potrzebowała pilnej pomocy medycznej. Chwilę później kobieta straciła przytomność, upadła na chodnik i przestała oddychać. Kaliski policjant natychmiast podjął resuscytację i prowadził ją do przyjazdu pogotowia. Ostatecznie 48-latka odzyskała przytomność.

Druga interwencja miała miejsce 31 lipca br. Starszy posterunkowy Jakub Bartoszek z kaliskiej komendy interweniował podczas adaptacji zawodowej w Warszawie. Funkcjonariusze patrolowali rejon Bulwarów Wiślanych, kiedy ich uwagę zwróciła młoda dziewczyna siedząca ze spuszczoną głową na brzegu rzeki. Kiedy policjanci podeszli bliżej okazało się, że w wodzie kilka metrów od brzegu Wisły znajduje się druga dziewczyna. Nastolatka unosiła się na wodzie, leżąc twarzą skierowaną w stronę dna. Policjanci natychmiast zainterweniowali i wskoczyli do wody. Kiedy dziewczyna znalazła się już na brzegu, udzielili jej pomocy i wezwali karetkę. Nastolatka odzyskała oddech i trafiła pod opiekę lekarzy. Okazało się, że obie 15-latki były pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Dzięki szybkiej i właściwej reakcji policjantów udało się zapobiec tragediom i uratować ludzkie życia.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony