Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Charytatywny projekt krośnieńskiego policjanta

Data publikacji 01.09.2020

70 uczestników wzięło udział w „Charytatywnym rajdzie rowerowym”, którego celem była zbiórka funduszy na leczenie chorego dziecka w specjalistycznej klinice. Pomysłodawcą i jednym z organizatorów zawodów był krośnieński policjant.

Pomagać i chronić to hasło, które dla krośnieńskiego policjanta stało się życiową dewizą. Od kilku lat organizuje charytatywne projekty, otwierające serca wrażliwych ludzi na chore i cierpiące dzieci. Tym razem, sierż. szt. Arkadiusz Pałys zainicjował „Charytatywny rajd rowerowy”, z którego dochód jest przeznaczony na wsparcie leczenia 2-letniej dziewczynki.

Natalka cierpi na stwardnienie guzowate i padaczkę. Pomimo przebytej operacji, farmakoterapii i ćwiczeń, choroba dziecka nie daje za wygraną i w dalszym ciągu postępuje. Jednym z ośrodków specjalizujących się w leczeniu tego typu schorzeń jest klinika w Niemczech. Lekarze dają nadzieję na pomoc cierpiącej Natalii, jednak koszty pobytu w szpitalu przekraczają możliwości finansowe rodziny dziewczynki.  

Policjant, poruszony historią dziecka, postanowił zorganizować rajd rowerowy trasą wiodąca z krośnieńskiej starówki przez Korczynę, Odrzykoń, Wysoką Strzyżowską aż do Frysztaka. Grupa 70 rowerzystów przemierzyła ponad 40 km, żeby dodać otuchy walczącej z chorobą Natalii oraz jej bliskim. I w taki sposób, przy wsparciu samorządowców gmin Frysztak, Korczyna i Wojaszówka, kierownictwa GOSiR we Frysztaku, prywatnych przedsiębiorców oraz ludzi otwartego serca, zmaterializowała się idea pomocy cierpiącej 2-latce.

  • uczestnicy rajdu rowerowego
    fot. Krosno112.pl
  • uczestnicy rajdu rowerowego
    fot. Krosno112.pl
  • uczestnicy rajdu rowerowego
    fot. Krosno112.pl
Powrót na górę strony
Polska Policja