Łódzcy policjanci mistrzami Europy w trójboju siłowym

Data publikacji 01.09.2020

Dwóch funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi stanęło na najwyższych stopniach podium w Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym. Lżejszy z policjantów w kategorii do 90 kg łącznie osiągnął 540 kg, a jego o 10 kilogramów cięższy kolega 662,5 kg. Gratulujemy znakomitej formy i osiągniętych rezultatów. Życzymy kolejnych sukcesów!

Zawody odbywały się od 27 do 29 sierpnia 2020 roku w Ośrodku Sportu Arms w Siedlcach. Zawodnicy rywalizowali w trójboju siłowym składającym się z trzech konkurencji: przysiadu ze sztangą, wyciskaniu sztangi leżąc i martwego ciągu.

Marcin ma 30 lat, a policjantem jest od 8 lat. Od kilkunastu lat fascynuje się sportami siłowymi i wytrzymałościowymi. Startował w kategorii do 90 kilogramów, osiągając wynik 540 kg. W przysiadzie wycisnął 180 kg, na ławce 135 kg, a w martwym ciągu 225 kg. Tym samym uplasował się na pierwszej pozycji, zostając Mistrzem Europy.

Przemek ma 31 lat, a w mundurze służy od 8 lat. Również jego pasją są sporty siłowe i wytrzymałościowe. Startował w kategorii do 100 kg. Przemek osiągnął łączny wynik na poziomie 662,5 kilograma. W przysiadzie wycisnął 245 kg, na ławce 147,5 kg, a w martwym ciągu podniósł 275 kg. Również zdobył tytuł Mistrza Europy.

Gratulujemy naszym trójboistom. To ogromny zaszczyt mieć w swoich szeregach tak uzdolnionych sportowców. Życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Łodzi/mk)

• Na zdjęciu znajdują się dwa certyfikaty oraz medal.
  • Medaliści Przemek i Marcin stoją przy podium trzymając w rękach koszulki z logo łódzkiego SPKP, przed nimi leży sztanga.