Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odyseja w Radomiu

Data publikacji 02.09.2020

Już za kilka miesięcy do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu trafi Odyseja. To półtoraroczna suczka rasy owczarek belgijski malinois maści płowej. Jej rodzice mają europejskie korzenie, pochodzą z holenderskiej hodowli. Zakupiona przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu, została przekazana na tresurę indywidualną doświadczonemu instruktorowi z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego rozpoczęła tresurę w kierunku wyszukiwania zapachów narkotyków. Rynek narkotykowy stale się rozwija. Coraz młodsi sięgają po środki niedozwolone, a dilerzy wykorzystują nadarzające się okazje. Zapobieganie rozwojowi przestępczości jest jednych z głównych działań Policji, a psy szkolone w tym zakresie już nieraz udowodniły, że są znakomitymi partnerami potrafiącymi nawęszyć narkotyki ukryte dosłownie wszędzie.

Odyseja po półrocznej tresurze powróci do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, gdzie będzie dalej służyła. Mamy nadzieję, że zaprzyjaźni się z czworonożnymi funkcjonariuszami radomskiej Policji o nazwach służbowych: Katoda, Kajro, Hos, Nador, Nadit i Ibed.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony