Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieprzytomny i nie oddychał, uratowali go policjanci i załoga pogotowia

Data publikacji 02.09.2020

St. asp. Krzysztof Stajkowski i asp. Tomasz Kamiński wspólnie z załogą pogotowia uratowali mieszkańca gminy Śrem. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Policjanci nie wyczuwając oddechu ani tętna prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem defibrylatora AED. Po 10 minutach do funkcjonariuszy dołączyła załoga pogotowia i po kolejnych 15 minutach wspólnej walki o życie udało się przywrócić czynności życiowe. Mężczyzna trafił do szpitala.

1 września br., około godz. 10:15, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymał się samochód. Wysiadł z niego kierowca, który krzyczał „pomocy” i wyciągał z auta pasażera. Natychmiast z komendy wybiegł zastępca dyżurnego st. asp. Krzysztof Stajkowski i policjant wydziału kryminalnego asp. Tomasz Kamiński. Okazało się, że pasażer pojazdu jest nieprzytomny i nie oddycha. Wówczas Krzysztof Stajkowski rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, a Tomasz Kamiński pobiegł po defibrylator AED znajdujący się w holu śremskiej jednostki. Następnie policjanci na zmianę prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Po 10 minutach do funkcjonariuszy dołączyła załoga pogotowia i po kolejnych 15 minutach wspólnej walki o życie udało się przywrócić czynności życiowe mieszkańca gminy Śrem. Mężczyzna trafił do szpitala.

(KWP w Poznaniu / mk)

Powrót na górę strony