Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

#Pomagamyichronimy - podziękowanie i wyrazy uznania dla wyszkowskich policjantów

Data publikacji 03.09.2020

Do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wpłynęły podziękowania z wyszkowskiego szpitala za udzieloną pomoc w transporcie próbki krwi na badanie toksykologiczne. Zagrożone było życie i zdrowie nastolatki, a próbka krwi musiała dotrzeć jak najszybciej do Warszawy. Do pomocy bez wahania ruszyli policjanci z Wyszkowa.

W ostatni dzień wakacji do szpitalnego oddziału ratunkowego w Wyszkowie została przywieziona młoda dziewczyna. Wstępne rozpoznano zatrucie lekami. Z uwagi na brak możliwości pilnego transportu krwi na badanie toksykologicznego do szpitala w Warszawie, lekarz dyżurny poprosił o pomoc policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Zagrożone było życie i zdrowie nastolatki. Liczyła się każda minuta.

W tym dniu służbę dyżurną pełnili doświadczeni funkcjonariusze asp. szt. Dariusz Paź oraz asp. szt. Radosław Mróz. Policjanci bez chwili zastanowienia podjęli decyzję o udzieleniu pomocy służbie medycznej i skierowali do realizacji zadania asp. szt. Romana Kwiatkowskiego - zastępcę naczelnika Wydziału Prewencji. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie niejednokrotnie udowadniali, że kiedy zagrożone jest ludzkie życie natychmiast ruszają z pomocą. Także i w tym przypadku nie mogło być inaczej. Bezpieczeństwo i pomoc mieszkańcom powiatu jest celem nadrzędnym wyszkowskich funkcjonariuszy.

W przesłanym podziękowaniu m.in. czytamy: „W imieniu całego zespołu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Izby Przyjęć w Wyszkowie chcielibyśmy serdecznie podziękować za zaangażowanie w ratowanie życia ludzkiego i szybkość działania policjantów…Postawa jaką zaprezentowali jest wyrazem najwyższego uznania.”

Taka forma docenienia pracy funkcjonariuszy, zawsze daje im poczucie satysfakcji i dobrze wykonanej pracy. Służba w granatowym mundurze nie jest łatwa, wiąże się z nią wiele wyrzeczeń, dlatego każdy najmniejszy gest daje jeszcze więcej siły policjantom do wypełniania roty ślubowania.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony
Polska Policja