Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skazany za blokowanie numeru alarmowego

Data publikacji 04.09.2020

49-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego został ukarany za blokowanie numeru alarmowego. Wykonał on bowiem, bez żadnej przyczyny, ponad 100 połączeń dzwoniąc na numer przeznaczony dla osób, które potrzebują pomocy. Takie zachowanie może skutkować tym, że nie nadejdzie ona na czas.

Rypińscy policjanci z zespołu ds. wykroczeń prowadzili postępowanie wyjaśniające wobec 49-latka z powiatu rypińskiego dotyczące blokowania numeru alarmowego. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy. Na podstawie ustaleń policjanci przedstawili mu trzy zarzuty blokowania numeru alarmowego utrudniające jego prawidłowe funkcjonowanie. Funkcjonariusze udowodnili, że 49-latek od 1 stycznia do 9 czerwca, a także 04 i 10 lipca bez żadnej przyczyny wykonał łącznie ponad 100 połączeń.

1 września br. zapadł wyrok w postępowaniu nakazowym. Sąd Rejonowy w Rypinie uznał 49-latka za winnego i skazał na miesiąc ograniczenia wolności.

Najważniejsze jest jednak to, aby każdy miał świadomość, że takie nieodpowiedzialne zachowanie może skutkować tym, że pomoc nie nadejdzie na czas dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja