Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szedł z nożem po ulicy - ugodził dwa psy

Data publikacji 04.09.2020

Do 3 lat więzienia grozi 40-latkowi z Lubartowa, który wczoraj w godzinach popołudniowych ugodził nożem dwa psy, które znajdowały się na jednej z posesji. Chwilę wcześniej trzymając nóż szedł ulicami Lubartowa. Mężczyzna jest znany policjantom z innych interwencji. Został zatrzymany i przewieziony do lubartowskiej komendy.

Wczoraj w godzinach popołudniowych do dyżurnego lubartowskiej komendy wpłynęła informacja o mężczyźnie, który trzymając nóż w ręku idzie ulicami Lubartowa. Mężczyzna ten wg. oświadczenia zgłaszającego zachowywał się dziwnie i nerwowo.

Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce patrol prewencji, który zatrzymał 40-latka przy garażach. Po chwili na miejscu pojawił się zgłaszający, który oświadczył, że mężczyzna ten przez płot ugodził nożem dwa psy rasy York. Na miejsce dotarły również właścicielki czworonogów, które natychmiast przewiozły psy do lecznicy.

Podczas interwencji policjanci znaleźli przy mężczyźnie nóż, którym najprawdopodobniej ugodził zwierzaki. Nie są znane przyczyny jego zachowania i agresji wobec psów. 40-latek został zatrzymany i przewieziony do lubartowskiej komendy. Mężczyzna ten był już wcześniej znany policjantom z innych interwencji. Za znęcanie nad zwierzętami grozi mu teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

J.S.

Powrót na górę strony