Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

" Bezpiecznie Nad Morzem " - kontynuacja kampanii i szkolenia policjantów z OPP w Szczecinie

Data publikacji 04.09.2020

W dniu 4 września 20120 r. o godz. 10:00 na terenie bazy szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Heyki nad Kanałem Zielonym, odbyło się formalne przekazanie sprzętu ratunkowego dla policjantów OPP w Szczecinie połączone ze szkoleniem funkcjonariuszy.

W spotkaniu brał udział nadinsp. Tomasz Trawiński szef zachodniopomorskich policjantów, dr Marek Jasztal - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, insp. Ryszard Gan - Dowódca OPP w Szczecinie oraz Mariusz Sikora Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego  oraz  przedstawiciele WOPR.


W ramach kampanii policjanci Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy podczas każdych wakacji dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających na zachodniopomorskim wybrzeżu, doposażeni zostali w  zestawy zawierające rzutkę i automatyczną kamizelkę ratunkową. Zakupiony sprzęt trafił do funkcjonariuszy, którzy w czasie sezonu letniego pełnili  służbę w miejscowościach nadmorskich.


Projekt „Bezpiecznie nad Morzem” realizowany wspólnie  z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie  ma także wymiar edukacyjny.
Podczas szkolenia, które odbyło się 4 września br. przeprowadzono instruktaż w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom utonięć i podtopień. Zademonstrowany został  sposób działania osobistej kamizelki ratunkowej, która pompuje się automatycznie w chwili wpadnięcia do wody. Omówiono  również zasady stosowania indywidualnej apteczki taktycznej.  


Istotną kwestią było również zdobycie przez mundurowych umiejętności wykorzystania łódki wiosłowej w akcjach ratowniczych, zachowania się na pokładzie oraz koordynowanie dzialań.
Zajęcia przeprowadzili doświadczeni i wykwalifikowani instruktorzy oraz ratownicy ze szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także funkcjonariusze z referatu wodnego KMP w Szczecinie.


W sumie w ramach projektu z ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy osobie tonącej przeszkolonych zostanie 100 policjantów Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

 

Zespół prasowy kWP w Szczecine/ ZKS KMP Szczecin

Powrót na górę strony