Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Publikujemy portret pamięciowy kobiety podejrzewanej o oszustwa

Data publikacji 07.09.2020

Przestępcy, pod legendą wypadku drogowego spowodowanego przez członka rodziny, wyłudzili od seniorki 40 000 złotych. Teraz publikujemy portret pamięciowy osoby podejrzewanej o to oszustwo. Osoby, które widziały lub znają kobietę, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Pod koniec czerwca, do 75-letniej mieszkanki Brzegu zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej wnuka. Mężczyzna poinformował ją, że jeden z członków rodziny spowodował wypadek i potrzebuje natychmiastowej pomocy finansowej. Seniorka musiała wpłacić wysoką kaucję, aby mężczyzna uniknął kary więzienia. Kobieta długo się nie zastanawiając, wybrała wszystkie oszczędności z banku. Zaledwie chwilę później, na ulicy przekazała 40 000 złotych kobiecie, która miał być adwokatem członka rodziny.

Zajmujący się sprawą policjanci ustalili rysopis podejrzewanej. To kobieta w wieku około 26 lat, szczupła, wzrost około 160 cm, włosy czarne, cera śniada.

Osoby, które znają jej tożsamość lub wiedzą gdzie może przebywać, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu pod nr tel. 47 86 332 03. Z naszej strony zapewniamy pełną anonimowość.

Portret pamięciowy kobiety podejrzewanej o oszustwo:

Portret pamięciowy kobiety podejrzewanej o oszustwo:

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja