Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili kierowcę taxi i uszkodzili mu samochód

Data publikacji 07.09.2020

Policjanci zatrzymali sprawców podejrzanych o pobicie kierowcy taksówki i uszkodzenie jego samochodu. Zatrzymany mężczyzna oraz jego partnerka trafili do policyjnego aresztu. Teraz grozi im 8 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę, z 05 na 06.09.br., tuż po godz. 2.00, funkcjonariusze odebrali zgłoszenie, że kierowca taxi został pobity, a sprawcy uszkodzili także jego samochód. Kobieta i mężczyzna, których przewoził, zniszczyli w samochodzie przegrodę oddzielająca pasażerów od kierowcy. Po tym, jak kierowca zatrzymał taksówkę, pasażerowie wysiedli i jeden z nich rzucił w samochód butelką. Zgłaszający przekazał policjantom informacje, że ujął jednego ze sprawców i czeka w rejonie przystanku na ul. Bulońskiej.

Policyjny patrol, który pojechał na miejsce, zatrzymał 38-letniego mieszkańca Gdańska podejrzewanego o zniszczenie samochodu oraz pobicie kierowcy takasówki. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli w pobliżu kobietę, którą rozpoznał pokrzywdzony. Kobieta brała udział w jego pobiciu. 36-letnia mieszkanka Gdańska została zatrzymana.

Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, tam poddano ich badaniom za zawartość alkoholu w organizmie. Przeprowadzone badanie wykazało, że oboje mieli ponad 2 promile. Jeszcze dziś usłyszą najprawdopodobniej zarzuty pobicia oraz zniszczenia mienia.

Za pobicie grozi kara 8 lat więzienia, za zniszczenie mienia 5 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony