Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili szajkę kradnącą rowery

Data publikacji 09.09.2020

Kryminalni z Brzegu zatrzymali trzech mieszkańców miasta podejrzanych o liczne kradzieże rowerów. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, gdy dostawczym samochodem przewozili skradzione wcześniej jednoślady. Kolejne rowery policjanci zabezpieczyli w pomieszczeniach gospodarczych zatrzymanych mężczyzn – łącznie 79 sztuk. Poszkodowani kradzieżami proszeni są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, aby odebrać swoją własność.

Od początku lipca br., do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu wpływały zawiadomienia dotyczące kradzieży rowerów. Poszkodowani wyceniali swoje straty od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. W czasie, kiedy technik kryminalistyki wykonywał oględziny, policjanci ustalali świadków oraz przesłuchiwali poszkodowanych. Szereg wykonanych czynności operacyjnych oraz materiały, które zgromadzili śledczy, pozwoliły na wytypowanie podejrzewanych w tej sprawie.

6 września br., na jednej ze stacji benzynowych w Brzegu, śledczy zatrzymali trzech mężczyzn - 58-latka i dwóch 29-letnich mieszkańców Brzegu. W dostawczym citroenie, który do nich należał, kryminalni zabezpieczyli 11 rowerów. Jak się okazało, część z nich pochodziła z kradzieży. Policjanci przeszukali także warsztat i pomieszczenia gospodarcze należące do zatrzymanych. Tam znaleźli kolejne rowery.

Łącznie funkccjonariusze zabezpieczyli 79 rowerów oraz ram rowerowych. Zatrzymani usłyszeli 15 zarzutów kradzieży. Dodatkowo dwóch z nich odpowie za posiadanie amfetaminy. Teraz cała trójka musi się liczyć z karą do 5 lat więzienia.

Osoby, które w ostatnim czasie utraciły swoje jednoślady proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu zakupu, numeru ramy, zdjęcia lub innych dokumentów, na podstawie których można zidentyfikować utracony rower.

(KWP w Opolu/js)

  • człowiek przy rowerach
  • Zabezpieczone rowery
  • Policjant stoi przy zatrzymanym mężczyźnie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.57 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja