Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki reakcji policjanta po służbie, poszukiwany trafił do więzienia na 2,5 roku

Data publikacji 09.09.2020

Dzięki zaangażowaniu policjanta po służbie zatrzymano 31-latka poszukiwanego w celu odbycia kary 2,5 roku więzienia. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu jego znajomego, gdzie mundurowi ujawnili narkotyki. W związku z tym „za kratki” trafił też 34-latek.

Starszy posterunkowy Arkadiusz Kaźmierczak w czasie wolnym od służby, idąc ulicą Parafialną w Nowej Soli, zauważył mężczyznę, który był poszukiwany przez sąd, w celu odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Policjant obserwując go cały czas, powiadomił dyżurnego nowosolskiej Policji, a ten skierował we wskazane miejsce patrol. Mężczyzna w pewnym momencie wszedł do jednego z mieszkań. Gdy funkcjonariusze dołączyli do swojego kolegi, wspólnie udali się za poszukiwanym. Drzwi mieszkania otworzył im 34-letni znajomy poszukiwanego, który był zaskoczony widokiem mundurowych. Jeszcze większe zdziwienie było widoczne na twarzy poszukiwanego 31-latka, którego policjanci zatrzymali. Dodatkowo w trakcie czynności, funkcjonariusze ujawnili w mieszkaniu sporą ilość amfetaminy i marihuany, a także wagę elektroniczną oraz pieniądze. Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone, a do swojego kolegi dołączył 34-latek, który także został zatrzymany.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Sprawa jest rozwojowa. Decyzją Sądu Rejonowego w Nowej Soli 34-latek trafił  do aresztu na 3 miesiące. Za posiadania znacznej ilości narkotyków może  grozić im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Poszukiwanego 31-latka odwieziono do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2,5 roku. Jego pobyt „za kratkami” może się przedłużyć w związku z przestępstwami narkotykowymi.

Postawa policjanta, który interweniował po służbie na pewno zasługuje na słowa pochwały. Choć ma jeszcze niewielki staż zawodowy w Policji, to już pokazał, że aspiruje na „dobrego glinę”.

 

młodszy aspirant Renata Dąbrowicz – Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjanci i mężcyzna stoją przed radiowozem
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki  i pieniądze
Powrót na górę strony