Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania policjantów ruchu drogowego na drodze krajowej nr 88

Data publikacji 10.09.2020

Policjanci ruchu drogowego z opolskiej i śląskiej Policji przyjrzeli się dokładnie jeździe kierowców na DK 88. To właśnie na tej drodze, pod koniec wakacji, doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło 9 osób. W akcji wzięli udział policjanci ze Strzelec Opolskich, 5 jednostek policji ze Śląska oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Strzeleccy policjanci prowadzili swoje działania między innymi z wykorzystaniem wideorejestratora. Wszyscy funkcjonariusze biorący udział w akcji skontrolowali łącznie ponad 240 kierowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe.

Celem wspólnych działań śląskiej i opolskiej Policji oraz funkcjonariuszy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego była poprawa bezpieczeństwa na intensywnie uczęszczanej DK 88. W ramach akcji mundurowi z Zabrza, Gliwic, Bytomia, Tarnowskich Górach i Strzelec Opolskich monitorowali ruch na całej długości tej drogi. Działania wsparli również policjanci z komisariatu autostradowego w Gliwicach oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Policjanci skupiali się między innymi na prędkości, z jaką poruszają się kierowcy, lekceważeniu znaków i przepisów drogowych, trzeźwości kierowców oraz stanie technicznym ich samochodów. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali łącznie 242 kierowców, którzy popełnili wykroczenia, z czego 211 to przekroczenia prędkości. Zdarzenia kwalifikowane jako przestępstwa dotyczyły zmiany wskazań licznika. Policjanci odzyskali również przywłaszczony pojazd i zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

(KWP w Opolu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.97 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja