Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za wyłudzenia telefonów komórkowych

Data publikacji 14.09.2020

Słupscy policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy z punktu sprzedaży usług telekomunikacyjnych wyłudzali telefony komórkowe. Łącznie sprawcy popełnili 27 przestępstw, a poszkodowany poniósł straty z rzędu kilkudziesięciu tys. zł. Zarzuty usłyszeli pracownicy sklepu i współpracujący z nimi mężczyzna, który trafił do aresztu. Wkrótce wszyscy odpowiedzą za przestępstwa. Grozi im do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili, że w jednym z punktów sprzedaży usług telekomunikacyjnych w Słupsku dochodzi do zawierania nielegalnych umów abonenckich. Po flagowe modele telefonów komórkowych przychodziły osoby, które posługiwały się fałszywymi dokumentami. Praca operacyjna i szeroko zakrojone działania policjantów doprowadziły do zahamowania przestępstw i zatrzymania sprawców.

Okazało się, że z pracownikami salonu sprzedaży współpracował 26-latek, który był pomysłodawcą zarabiania „łatwych pieniędzy”. Mężczyzna kierował do sklepu osoby, które do zawarcia umów przedstawiały fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Rekompensatą dla 29-letniej pracownicy i jej 28-letniego kolegi było otrzymywanie pieniędzy za skuteczne zawarcie umowy. Łączne straty, jakie poniósł pokrzywdzony, wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Okazuje się, że sprawcy dopuścili się 27 nielegalnych transakcji.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty. 26-latek przebywa w areszcie. Wobec pracowników sklepu zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, zakaz kontaktowania się ze sobą i poręczenie majątkowe. Wkrótce wszyscy odpowiedzą za przestępstwa. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Odpowiedzialności nie unikną też osoby, które pośredniczyły w procederze. Obecnie policjanci ustalają, jaki był ich udział w oszustwach i sprawdzają, czy dopuścili się innych przestępstw.

Powrót na górę strony