Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany ojciec opiekował się dziećmi

Data publikacji 15.09.2020

Policjanci zatrzymali pijanego ojca, który opiekował się swoimi dziećmi. Policjanci o zagrożeniu dowiedzieli się od świadków, którzy widząc pijanego, przewracającego się mężczyznę od razu zadzwonili po policjantów, a do ich przyjazdu zajęli się dwójką malutkich dzieci. Prokurator przedstawił 38-latkowi zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi 38-latek miał obowiązek się opiekować. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

"Mężczyzna z dzieckiem w wózku i drugim na rękach przewrócił się, chyba jest pijany" - takie zgłoszenie odebrał w sobotę, 12.09.br., o godzinie 19.30 oficer dyżurny gdańskiej komendy. Świadek przekazał policjantom, że przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Wilanowskiej znajduje się mężczyzna, prawdopodobnie pijany, który opiekuje się dwójką malutkich dzieci. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy w wyniku interwencji zatrzymali 38-letniego mężczyznę, ojca 4 i 2-letniego dziecka. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci podczas rozmowy z osobami, które widziały zachowanie pijanego mężczyzny dowiedzieli się, że mężczyzna chwiał się niosąc dziecko na rękach i się z nim przwrócił. Policjanci dowiedzieli się również, że mężczyzna nie zabezpieczył wózka, w którym siedziało dziecko. Wózek stał w pobliżu zbiornika i istniało zagrożenie, że mógł stoczyć się do wody. Ponadto w pewnym momencie pijany ojciec zasnął na trawie, a jego dzieci pozostawały bez opieki.

Na szczęście w tym miejscu znaleźli się również odpowiedzialni mieszkańcy, którzy zareagowali na to zagrożenie, zaopiekowali się dziećmi i od razu powiadomili policjantów. Na miejsce przyjechali też ratownicy medyczni, którzy sprawdzili, w jakiej kondycji znajdują się maluchy. Po zbadaniu dzieci przez medyków zostały one przekazane całe i zdrowe mamie, która przyjechała na miejsce.

Policjanci przesłuchali świadków i zatrzymali pijanego ojca w policyjnym areszcie. Wczoraj, 14.09.br., po południu, mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Prokurator na podstawie materiału zebranego przez policjantów ogłosił 38-latkowi zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi miał obowiązek się opiekować. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął 38-latka dozorem. Policjanci o tej sprawie poinformują również sąd rodzinny i złożą wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny.

Każdy z nas powinien mieć świadomość, że pijani rodzice czy opiekunowie stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka. Jeśli widzimy dzieci, które znajdują się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu należy od razu zgłosić taką sytuację policjantom.

(KWP w Gdańsku)

Powrót na górę strony