Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 18.09.2020

Mł. asp. Marcin Mycek w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującego, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów. Doświadczenie i zdecydowana reakcja funkcjonariusza ruchu drogowego pozwoliły na sprawne zatrzymanie 42-letniego mężczyzny.

W środę, 16 września br., policjant żagańskiej drogówki - mł. asp. Marcin Mycek, będąc w czasie wolnym od służby, jechał swoim prywatnym autem ulicą Przyjaciół Żołnierza w Żaganiu. W pewnej chwili zauważył, że na poboczu stoi uszkodzony pojazd, który chwilę wcześniej brał udział w zdarzeniu drogowym. Równocześnie zobaczył, że drugi samochód, który uczestniczył w zdarzeniu, nie zatrzymuje się i ucieka. Nie zastanawiając się ani chwili dłużej policjant pojechał za kierującym osobówką marki Renault, który kontynuował jazdę w stronę ulicy Kochanowskiego.

W pewnym momencie uciekinier musiał zatrzymać się na skrzyżowaniu, wobec czego funkcjonariusz nie czekając ani chwili dłużej wyszedł ze swojego pojazdu i pobiegł do samochodu. W tym czasie kierujący i pasażerka zamieniali się w pojeździe miejscami. Młodszy aspirant Marcin Mycek wyciągnął ze stacyjki kluczyk, a następnie pobiegł do mężczyzny, który próbował uciec. Policjant zatrzymał kierującego, a o zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomił dyżurnego żagańskiej jednostki. Podejrzany został przekazany patrolowi, który po chwili zjawił się na miejscu. W trakcie wykonywanych z nim czynności, okazało się, że 42-letni kierujący miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu oraz posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta, który interweniował w czasie wolnym od służby, pijany kierowca został zatrzymany i odpowie za spowodowanie kolizji drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(KWP w Gorzowie Wlkp/js)

Powrót na górę strony