Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#SadziMy las z parą prezydencką – policjantów reprezentował nadinsp. Andrzej Łapiński

Data publikacji 19.09.2020

Wczoraj (18.09.2020 r.) Prezydent RP Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan w sierpniu 2017 r. Z ramienia Policji w akcji udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński.

Akcja „sadziMY” jest inicjatywą Prezydenta Andrzeja Dudy. Inauguracja I edycji przedsięwzięcia miała miejsce w kwietniu 2019 r. Wówczas Para Prezydencka wspólnie z tysiącem uczestników wzięła udział w sadzeniu drzew w leśnictwie Jakubowo w Nadleśnictwie Rytel, zniszczonych przez huragan w sierpniu 2017 r.

W tym roku para prezydencka sadziła drzewa na terenie leśnictwa Zdroje, czyli w terenie najbardziej zniszczonym przez huragan w sierpniu 2017 r. Tak jak w roku ubiegłym w trakcie akcji nie mogło zabraknąć policjantów, których reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński. W odnawianiu lasu brali udział również harcerze, żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej, strażacy, uczniowie szkół podstawowych i mieszkańcy naszego województwa. Posadzono kilkadziesiąt tysięcy nowych drzew na powierzchni blisko 6,5 ha.

Po zalesieniu leśnictwa Zdroje Prezydent RP Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda podziękowali wszystkim biorącym udział w tej akcji.

(KWP w Gdańsku / mk)

  • Prezydent wręcza dyplom udziału Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Gdańsku.
  • Para prezydencka w trakcie zalesiania.
  • Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku oraz funkcjonariusze innych służb w trackie zalesiania.
  • Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku oraz żołnierz w trakcie zalesiania.
Powrót na górę strony