Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy po służbie pomógł zatrzymać pirata drogowego

Data publikacji 22.09.2020

Dzielnicowy z Żagania asp. szt. Artur Sikora w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującego, którego ścigali funkcjonariusze drogówki. Uciekinier przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. 40-latek porzucił swój pojazd w lesie i próbował się ukryć. Dzięki czujności jednego z mieszkańców oraz interwencji dzielnicowego kierujący został zatrzymany.

W czwartek (17.09.2020 r.) dzielnicowy żagańskiej jednostki, aspirant sztabowy Artur Sikora, po zakończonej służbie uzyskał informację, że w miejscowości Miodnica funkcjonariusze drogówki podjęli kontrolę drogową wobec kierującego volkswagenem. Powodem było znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Pomimo wydawanych sygnałów do zatrzymania pojazdu, kierujący kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za pojazdem w pościg. Kierujący osobówką, podczas ucieczki, nie zwracał uwagi na przepisy i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, na co nie mogli pozwolić sobie mundurowi. W pewnym momencie volkswagen zjechał z głównej drogi i kierował się w stronę lasu.

Asp. szt. Artur Sikora, pomimo że był po służbie, postanowił wspomóc swoich kolegów w działaniach. Dzielnicowy otrzymał informację od jednego z mieszkańców Brzeźnicy, że w tej miejscowości widziani byli trzej mężczyźni, którzy szukali transportu do Żagania. Policjant podejrzewał, że mogą to być właśnie osoby, które podróżowały volkswagenem. Poinformował o tym fakcie dyżurnego, który na miejsce skierował policyjne patrole. Po chwili w Brzeźnicy asp. szt. Artur Sikora wspólnie z żagańskimi policjantami zatrzymał 40-letniego kierującego, który próbował ukryć się w zaroślach w pobliżu cmentarza. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Kolejnym celem, który postawił sobie asp. szt. Artur Sikora było odnalezienie pojazdu, którym kierował 40-latek. Wspólnie ze strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy udali się w kompleks leśny, gdzie w ujawnili volkswagena. Tablice rejestracyjne znajdujące się na pojeździe należały do innego samochodu. Osobówka została zabezpieczona na policyjnym parkingu. 40-letni mieszkaniec powiatu żarskiego odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenia drogowe.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony