Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 52-letnią kobietę podejrzaną o zabójstwo

Data publikacji 23.09.2020

Zaledwie kilka godzin zajęło kościerskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie sprawcy zabójstwa 62-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w mieszkaniu na terenie Kościerzyny. Zatrzymana do tej sprawy 52-letnia kobieta została doprowadzona do komendy i usłyszała już zarzuty. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego więzienia.

W niedzielę, 20.09.2020 r., policjanci z Kościerzyny otrzymali informację o znalezieniu zwłok w jednym z mieszkań na terenie Kościerzyny. Na miejsce natychmiast została wysłana grupa dochodzeniowo - śledcza, która wraz z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora, wykonała oględziny zwłok oraz miejsca ich znalezienia. Zwłoki mężczyzny zostały przewiezione do prosektorium, celem ustalenia dokładnej przyczyny zgonu.

W wyniku wnikliwej pracy operacyjnej kryminalni ustalili osoby, które mogły mieć związek z tą sprawą. Kilka godzin później na terenie Kościerzyny, mundurowi zatrzymali kobietę, która trafiła do policyjnego aresztu.

Dalsza praca śledczych pozwoliła na przedstawienie 52-letniej kobiecie zarzutu zabójstwa, za co grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

(KWP w Gdańsku / js)
 

Powrót na górę strony