Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec Ostroszowic podziękował dzielnicowemu za rzetelną pracę i odzyskanie telefonu

Data publikacji 24.09.2020

Dzielnicowy bielawskiego komisariatu, asp. szt. Arkadiusz Szachniewicz, otrzymał podziękowania od mężczyzny, któremu pomógł. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi funkcjonariusza został odzyskany wcześniej zagubiony telefon komórkowy stanowiący dużą wartość dla zgłaszającego. Odręcznie napisany list z wyrazami wdzięczności trafił do Komendanta Komisariatu Policji w Bielawie.

Nie ma chyba osoby, która nigdy nie zgubiła swojej rzeczy. Czasem jest to coś kosztownego, czasem stanowi wartość sentymentalną, a czasem zwykłą użytkową, jak na przykład kontakty w telefonie komórkowym. Taka właśnie sytuacja spotkała mieszkańca Ostroszowic, który w autobusie komunikacji miejskiej pozostawił swoją „komórkę”.

Z pomocą przyszedł dzielnicowy asp. szt. Arkadiusz Szachniewicz. Policjant pochylił się nad problemem i z zaangażowaniem podjął działania, aby odzyskać utracony przedmiot. U przewoźnika obejrzał monitoring uzyskując wizerunek osoby, która znalazła telefon. Dalsze czynności przyczyniły się do ustalenia danych „nowego właściciela” i dotarcia do niego. W konsekwencji policjant odzyskał zgubę i oddał prawowitemu właścicielowi.

Mieszkaniec Ostroszowic za rzetelną służbę, ale też „ludzkie” podejście do problemu, podziękował listownie za pośrednictwem Komendanta Komisariatu Policji w Bielawie. Opisana powyżej sytuacja to kolejny przykład na bardzo dobrą współpracę dzielnicowych z mieszkańcami.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony
Polska Policja