Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka nakręcona na pomaganie. Dzięki rehabilitacji Wiktoria stanęła na nogi

Data publikacji 25.09.2020

Gorzowska policjantka, nadkomisarz Magdalena Ziętek już kilka razy zbierała nakrętki, z których środki przekazała na pomoc w rehabilitacji Wiktorii. To 14-letnia dziewczynki, która choruje na wrodzoną łamliwość kości. Czas potrzebny na próbę postawienia Wiktorii na nogi był długi, ale warto było walczyć, bo udało się. Dzięki żmudnej rehabilitacji 14-latka po ponad roku mogła zrobić kilka kroków. Pomoc policjantki będzie kontynuowana, bo rehabilitacja musi trwać.

Na początku 2019 roku zrodził się w gorzowskiej komendzie pomysł, by pomóc w rehabilitacji dziewczynki, która od urodzenia choruje na łamliwość kości. W ten sposób w zbieranie nakrętek zaangażowała się nadkomisarz Magdalena Ziętek, policjantka wydziału prewencji. Od tamtego czasu minęło ponad 1,5 roku, a zdążyła już przekazać kilka ton. I nie zamierza na tym poprzestawać. Kolejne nakrętki trafią na pomoc dla Wiktorii. Było ich tak dużo, że wypadały z magazynu. Kiedy tylko wyjedzie kolejny transport, Magda będzie chciała ponownie go zapełnić nakrętkami. W pomoc angażują się  policjanci gorzowskiej komendy.

Wiktoria w listopadzie skończy 15 lat. Walka o jej zdrowie trwa od początku jej życia. Wrodzona łamliwość kości powoduje, że jej drugim domem jest szpital. Ale nie poddaje się, bo wie że wokół niej są kochający rodzice i ludzie dobrej woli. Rehabilitacja i ogrom wykonanej pracy przynosi skutek. Po ponad roku Wiktoria przełamała strach i udało się zrobić kilka kroków. Nie było łatwo, bo były obawy przed kolejnymi złamaniami. Stanęła na nogi, a takie chwile uświadamiają, że warto walczyć. Rehabilitacja się nie kończy, a przed Wiktorią jeszcze dużo pracy. Nadkomisarz Magdalena Ziętek również nie kończy pomagać. Dzięki jej determinacji pojemniki wciąż się zapełniają.

Magda czeka na nakrętki, bo każdy może pomóc. W zbiórkę zaangażowali się nie tylko policjanci, ale także gorzowianie i mieszkańcy innych miast w Polsce. Obok wejścia do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolski przy ulicy Wyszyńskiego 122 stoją pojemniki, do którego każdy może wrzucić nakrętki.

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

W komunikacie wykorzystano prywatne materiały foto i video

  • policjantka trzyma narkętki
  • nakrętki w pudełku
  • pudełka z nakrętkami
  • dziewczynka na wózku
  • pudełka z nakrętkami
  • pracownik cywilny niesie karton
  • policjant niesie karton i worek
  • policjantka niesie karton
  • policjant pakuje karton do busa

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.96 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja

Opis nagrania: Audiodeskrypcja

Pobierz plik Audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 268.21 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony