Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli uratować 75-latka

Data publikacji 29.09.2020

O sporym szczęściu może mówić 75-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna w niedzielę rano nie stawił się w firmie, gdzie dorabiał. To zaniepokoiło przełożonego, który powiadomił policjantów z drugiego komisariatu. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się w zamkniętym mieszkaniu i potrzebował pilnej pomocy medycznej.

W niedzielę, 27.09.2020 r., rano, dyżurny z komisariatu II otrzymał zgłoszenie od kierownika jednej z lubelskich firm. Zaniepokojony mężczyzna oświadczył, że martwi się o swojego pracownika. Zawsze sumienny i punktualny 75-latek nie stawił się rano do pracy i nie odbierał telefonów. Pod ustalony adres od razu wysłano patrol z komisariatu. Na miejscu okazało się, że drzwi do mieszkania były zamknięte. Policjanci rozpytali sąsiadów, którzy od rana nie widzieli mężczyzny.

Funkcjonariusze szybko dotarli do rodziny, w obecności której udało się wejść do mieszkania. Tam w jednym z pomieszczeń zauważyli leżącego 75-latka. Mężczyzna nie mógł się ruszyć. Był częściowo sparaliżowany.

Policjanci na miejsce od razu wezwali karetkę pogotowia, która zabrała poszkodowanego do szpitala. Dziś już jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony