Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koronowscy policjanci dołączyli do akcji oddawania krwi

Data publikacji 29.09.2020

Krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem, dlatego tak istotne jest abyśmy oddawali jej jak najwięcej. O tych słowach pamiętali policjanci z Koronowa, którzy wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi zorganizowanej przy Zakładzie Karnym w Koronowie.

W minioną niedzielę, 27.09.2020 r., mobilny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zaparkował na parkingu Zakładu Karnego w Koronowie. W ramach współpracy służb na rzecz pomocy potrzebującej tego drogocennego leku pani Oli Ziółkowskiej, w zbiórkę krwi włączyli się również koronowscy policjanci, którzy tego dnia nie tylko oddali krew, ale również zarejestrowali się w bazie potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Trwa szukanie "bliźniaka genetycznego" dla pani Oli Ziółkowskiej, pielęgniarki z Bydgoszczy, która kilka miesięcy temu dowiedziała się, że cierpi na ostrą białaczkę szpikową. Życie uratować jej może przeszczep szpiku.

Policjanci, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koronowie oraz Aresztu Śledczego w Bydgoszczy połączyli siły i nie tylko zmobilizowali siebie wzajemnie, ale również miejscową społeczność. Dzięki temu udało się zebrać 23 litry krwi.

(KWP w Bydgoszczy / js)

Powrót na górę strony