Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzaśnięte kluczki, a w samochodzie dziecko. Policjanci wybili szybę uwalniając dziewczynkę

Data publikacji 29.09.2020

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki pilnie udali się do zgłoszenia, gdzie w pojeździe miała znajdować się uwięziona mała dziewczynka. Matka dziecka wyznała, że z roztargnienia i pośpiechu zatrzasnęła kluczyki w pojeździe i nie mogła dostać się do środka. Policjanci nie widząc możliwości otworzenia pojazdu, bez zbędnej zwłoki, wybili szybę uwalniając przestraszone dziecko. Dziewczynka cała i zdrowa trafiła pod opiekę mamy.

Policjanci z Komisariatu Wrocław - Krzyki, zostali zaalarmowani przez roztrzęsioną kobietę o fakcie zatrzaśnięcia w pojeździe kluczyków. Nie byłby w tym nic nadzwyczajnego, bo takie sytuacje mogą się każdemu przytrafić, gdyby nie przebywająca w środku 3-letnia dziewczynka.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, aby jak najszybciej uwolnić dziecko. Zastali tam zdenerwowaną 32-latkę, która wyznała, że z roztargnienia zatrzasnęła kluczki w swoim samochodzie. We wnętrzu pojazdu, w foteliku samochodowym, znajdowała się 3-letnia dziewczynka. Policjanci poprosili mamę o odwrócenie uwagi córki, a w tym czasie wybili boczną szybę pojazdu i uwolnili dziewczynkę. 3-latka cała i zdrowa trafiła pod opiekę mamy.

Opisana sytuacja była podyktowana pośpiechem i roztargnieniem, ale często bywa tak, że opiekunowie, zostawiają świadomie dzieci w pojeździe, mając na to różne wytłumaczenia.

Widząc podobną sytuację, kiedy życie i zdrowie maluchów jest zagrożone, nie bądźmy obojętni, zareagujmy, zadzwońmy na Policję. Opiekujmy się naszymi pociechami w sposób odpowiedzialny, aby nie doszło do sytuacji, w której do końca życia będziemy mieć wyrzuty sumienia.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony