Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego 92-latka

Data publikacji 30.09.2020

92-latek zagubił się na wielohektarowym gęsto porośniętym zaroślami terenie. Gdy kilkugodzinne poszukiwania prowadzone przez żonę i sąsiadów nie przyniosły rezultatu, o sprawie zawiadomiono łęczycką Policję. Dzięki szybkiemu działaniu i dobrej znajomości terenu policjanci szczęśliwie odnaleźli zaginionego mężczyznę.

29 września 2020 roku policjanci łęczyckiej komendy otrzymali informację o zaginięciu 92-letniego mieszkańca Łęczycy. Mężczyzna wraz z żoną przebywał na terenie ogródków działkowych. Gdy okazało się, że senior oddalił się w nieznanym kierunku, jego żona wraz z sąsiadami z pobliskich działek rozpoczęła samodzielne poszukiwania. Po niespełna trzech godzinach kobieta zdecydowała się zawiadomić Policję. Z uwagi na wiek zaginionego i realne zagrożenie jego zdrowia i życia natychmiast ogłoszono alarm i rozpoczęto poszukiwania. Do działań skierowano policjantów, którzy przeszukiwali kilkuhektarowy, trudnodostępny obszar. Dzięki doskonałej znajomości topografii terenu dzielnicowi w krótkim czasie odnaleźli mężczyznę. Okazało się, że znajdował się on w trudno dostępnym miejscu, z którego nie mógł wyjść o własnych siłach. Z uwagi na wiek i długie przebywanie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia. O szczęśliwym finale poszukiwań funkcjonariusze poinformowali żonę zaginionego.

Policja apeluje, by niezwłocznie informować dyżurnego jednostki o zaginięciach osób, które mogą znajdować się w warunkach zagrażających ich życiu lub zdrowiu.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony