Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewoda lubuski podziękował policjantom za uratowanie 10-miesięcznego dziecka

Data publikacji 30.09.2020

Nie milkną echa zdarzenia z udziałem sulęcińskich policjantów, którzy pomogli dotrzeć na czas do szpitala rodzicom z 10-miesięcznym Antosiem, który był siny i nie oddychał. Tylko dzięki pełnemu zaangażowaniu policjantów i medyków chłopczyk nadal cieszy się życiem. Ta sytuacja pokazuje, że społeczeństwo może liczyć na profesjonalizm lubuskich stróżów prawa, którzy zawsze są gotowi do podejmowania najtrudniejszym wyzwań. Za to też podziękował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

O tej sprawie mówiła cała Polska. Dzięki nagraniu z monitoringu udostępnionego przez szpital w Sulęcinie byliśmy świadkami zaangażowania policjantów, którzy biegnąc z 10-miesięcznym Antosiem na rękach ratowani mu życie. Zdarzenie sprzed 10 dni pokazuje, z jakimi sytuacjami w codziennej służbie przychodzi się mierzyć policjantom. Szczegóły tego zachowania przytaczaliśmy w poniższym materiale:

Dziesięciomiesięczny chłopczyk nie mógł złapać oddechu. Policyjny bieg po życie dziecka

Podziękowania dla policjantów nadal spływają z całej Polski. Tym razem za pełny profesjonalizm i poświęcenie dla starszego sierżanta Rafała Radeckiego oraz sierżanta Łukasza Płonki podziękował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. W specjalnie zorganizowanym spotkaniu i briefingu przedstawiciel rządu w terenie podkreślił, jak wielkim poświęceniem i skutecznością wykazali się wspomniani funkcjonariusze. To był popis umiejętności, opanowania i perfekcyjnego oddania sprawom ludzi, którzy potrzebowali pilnej pomocy. Zachowanie policjantów pokazało dobitnie, że na pomoc tą może liczyć nasze społeczeństwo. Zimna krew policjantów sprawiła, że dziecko przeżyło. Wojewoda Lubuski wręczył policjantom statuetki oraz listy gratulacyjne. Satysfakcji z zachowania policjantów nie krył również Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim insp. Jarosław Pasterski oraz bezpośredni ich przełożony insp. Mirosław Kędziora. Jak powiedzieli to duma, że w naszych szeregach są policjanci, którzy z takim poświęceniem wykonują swoją służbę i utwierdzają społeczeństwo w przekonaniu, że Policja jest formacją profesjonalną, godną i służebną wobec społeczeństwa. Tak już twierdzi 90% społeczeństwa, a dzieje się tak właśnie dzięki takim postawom policjantów, którzy wierni pozostają słowom roty ślubowania.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • Briefing z udziałem Wojewody Lubuskiego oraz policjantów z Sulęcina
  • Wojewoda dziękuje policjantowi i wręcza mu list gratulacyjny
  • listy gratulacyjne dla policjantów
  • Statuetki od wojewody Lubuskiego dla policjantów
  • Wojewoda Lubuski oraz policjanci z Sulęcina
  • Wojewoda dziękuje policjantowi i wręcza mu list gratulacyjny

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.48 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony