Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Paramedyk 2020 – konferencja, warsztaty i panele eksperckie

Data publikacji 01.10.2020

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński otworzył tegoroczną edycję paramedyka. Z uwagi na pandemię koronawirusa, w tym roku paramedyk musiał zostać przeniesiony do sieci, konferencja, warsztaty i panele eksperckie odbywały się online.

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński swoim wystąpieniem otworzył tegoroczną edycję paramedyka. Komendant podziękował organizatorom oraz ekspertom, za to, że w tych trudnych czasach zorganizowali panele szkoleniowe dla jednostek specjalnych z terenu całego kraju. Biorąc pod uwagę sytuację związaną z pandemią koronawirusa, organizacja tegorocznej 13. edycji „Paramedyka” musiała zostać zmieniona, niestety nie można było zorganizować zawodów w wypracowanej, przez lata formule udziału bezpośredniego, dlatego paramedyk musiał zostać przeniesiony do sieci, konferencja, warsztaty i panele eksperckie odbywały się online.

Tematyka tegorocznej edycji Paramedyka była związana bezpośrednio z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Tematem przewodnim było zabezpieczenie medyczne działań policyjnych podczas występowania zagrożenia epidemiologicznego.

Eksperci w swoich wystąpieniach mówili m.in. o działaniach służb w trakcie trwania epidemii, o zagrożeniach funkcjonariuszy podczas działań w dobie pandemii, o bioterroryzmie i koordynacji reagowania kryzysowego „first responders”.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom, ekspertom, partnerom oraz sponsorom za włączenie się w organizację konferencji Paramedyk 2020. Do zobaczenia za rok!

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony