Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie odnotowujemy na Dolnym Śląsku żadnych przypadków porwań

Data publikacji 02.10.2020

Informacje o rzekomych porwaniach, co jakiś czas pojawiają się w internecie w skali bądź to całego kraju, bądź też lokalnej. Ostatnim tego rodzaju zjawiskiem na terenie Dolnego Śląska była wiadomość o białym busie, do którego porywane miały być dzieci. Obecnie w social mediach krąży nieprawdziwa informacja o porwaniach młodych osób - tak samo jak w przypadku miejskiej legendy "o białym busie" - sprawcy tych porwań mają działać w celu pozyskania organów.

Około 2 lat temu w kilku województwach rozprzestrzeniła się informacja dotycząca białego busa, do którego miałyby być zabierane dzieci z ulicy. Sprawcy mieli je następnie wykorzystywać dla celów pozyskania organów. Informacja ta okazała się tzw. fake newsem. Niestety istnieją ciemne strony internetu i jedną z nich jest tworzenie i publikowanie fałszywych treści. Obecnie w social - mediach krąży nieprawdziwa informacja o porwaniach młodych osób na terenie Wrocławia. Sprawcy tych porwań mają działać w celu pozyskania organów.

Podkreślamy - dolnośląscy policjanci nie otrzymują żadnych zgłoszeń dotyczących porwań. Oczywiście nie można ignorować jakiejkolwiek informacji o zagrożeniu, natomiast każdą z nich powinniśmy w miarę możliwości zweryfikować, zanim prześlemy ją dalej.

(KWP we Wrocławiu / mk)

Powrót na górę strony