Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aby uśmiech Adasia pozostał na dłużej - oddaliśmy dla niego krew

Data publikacji 08.10.2020

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zorganizowali zbiórkę krwi dla 6-letniego Adasia - chłopczyka chorego na białaczkę. Przed komendą stanął krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a do wspólnej akcji zaprosili funkcjonariuszy z innych służb mundurowych. Krew oddał między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz Komendant Miejski Policji w Opolu insp. Rafał Drozdowski. Od policjantów i przedstawicieli innych służb mundurowych pobrano blisko 30 litrów tego cennego daru.

Krew jest darem, którego nie można wyprodukować ani zastąpić niczym innym. Bardzo ważne jest, aby w szpitalach nigdy nie zabrakło jej dla tych najbardziej potrzebujących. Dlatego policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zorganizowali zbiórkę tego cennego daru. Tym razem zebraną krew dedykowali 6-letniemu Adasiowi. Chłopczyk choruje na białaczkę, a krew jest niezbędna do jego dalszego leczenia.

Do wspólnego oddawania krwi zaproszeni zostali policjanci garnizonu opolskiego oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. W sumie krew oddało blisko 60 osób, w tym Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz Komendant Miejski Policji w Opolu insp. Rafał Drozdowski. Od uczestników zbiórki pobrano blisko 30 litrów krwi.

Wszyscy funkcjonariusze, którzy wzięli udział w zbiórce, zapewniają, że na tym nie poprzestaną, bo jak mówią - pomaganie mają we krwi.

(KWP w Opolu / am)

  • Policjanci czekający na oddanie krwi, a w tle krwiobus
  • Policjant, któremu pobierana jest krew i sanitariuszka w maseczce, w tle inne osoby czekające kwalifikację do oddania krwi
  • Dziennikarka w maseczce przeprowadzająca wywiad z policjantką, w tle osoby czekające na kwalifikację do oddania krwi
  • Sanitariusz kwalifikujący policjantkę do oddania krwi (oboje w maseczkach)
  • Cztery osoby oddające krew, leżą na łóżkach w maseczkach, za nim stoi sanitariuszka
  • Trzy osoby leżą na łóżkach w maseczkach i oddają krew, zajmuje się nimi sanitariuszka, również w maseczce
Powrót na górę strony