Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekając po zabójstwie ukrył się w pięknym miejscu

Data publikacji 09.10.2020

Poszukiwany do sprawy zabójstwa w Bydgoszczy, w rękach Policji. „Namierzyli” go policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Europejski nakaz aresztowania umożliwił jego zatrzymanie na wybrzeżu Costa del Sol.

Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pod koniec kwietnia 2020 r. przejął do prowadzenia sprawę poszukiwań Grzegorza W. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową Bydgoszcz - Południe jako podejrzany o zabójstwo.

Materiał dowodowy zgromadzony w prowadzonym śledztwie umożliwił prokuratorowi wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów bydgoszczaninowi. Grzegorz W. jest podejrzany o to, że 22.12.2019 r. około godz. 19:30 przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy dopuścił się zabójstwa Marcina K. zadając mu wielokrotnie ciosy nożem, powodując rany, które doprowadziły do śmierci pokrzywdzonego w dniu 24.12.2019 r.

Praca policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Bydgoszczy doprowadziła do ustalenia, że poszukiwany przebywa na terenie Hiszpanii. Międzynarodowa współpraca Policji umożliwiła potwierdzenie pobytu poszukiwanego w tym kraju.

08.07.2020 r., na podstawie europejskiego nakazu aresztowania, Grzegorz W. został zatrzymany w miejscowości Fuengirola na wybrzeżu Costa del Sol, na południu Hiszpanii. Na początku października br. poszukiwany został przekazany stronie polskiej, a następnie trafił do aresztu śledczego. Wkrótce możliwe będzie jego przesłuchanie i zapewne wówczas mężczyzna usłyszy prokuratorskie zarzuty.

(KWP w Bydgoszczy / am)

Powrót na górę strony