Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowosądeccy policjanci zabezpieczyli ponad 180 kg nielegalnej krajanki tytoniowej

Data publikacji 15.10.2020

Worki pełne krajanki tytoniu zabezpieczyli w Nowym Sączu policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. 54-letni mężczyzna, który nielegalnie wytwarzał tytoń, naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego oraz VAT-u na kwotę blisko 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Nowego Sącza nie tylko posiada, ale też nielegalnie sprzedaje tytoń. 14 października br., złożyli mu wizytę i po przeszukaniu domostwa zabezpieczyli ponad 180 kilogramów krajanki. Część znajdowała się w mieszkaniu, ale zdecydowana większość w wynajętym garażu. Swoim nielegalnym procederem sądeczanin naraził Skarb Państwa na uszczuplenie sięgające ponad 98 tysięcy złotych z tytułu należnego podatku.

W efekcie 54-latek usłyszał od policjantów zarzut z art. 65 § 1 kodeksu karnego - skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego), za co grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

(KWP w Krakowie/js)

  • Zabezpieczona krajanka tytoniowa w workach
  • Zabezpieczona krajanka tytoniowa w workach
  • Zabezpieczona krajanka tytoniowa w workach
  • Zabezpieczona krajanka tytoniowa w workach
Powrót na górę strony