Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z OPP w Poznaniu na podium LOTTO Duathlon Energy Rumia

Data publikacji 16.10.2020

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu Adrian Stempniak, stanął na podium LOTTO Duathlon Energy zdobywając tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii. Zawody odbyły się w miniony weekend w Rumi.

Duathlon to wytrzymałościowa wielobojowa dyscyplina sportowa, w której zawodnicy kolejno biegną, jadą na rowerze i ponownie biegną. Ubiegłotygodniowe mistrzostwa odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Triathlonu przy wsparciu finansowym Totalizatora Sportowego właściciela marki LOTTO, miasta Rumi, Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Program sportowy zawodów przewidywał cztery wyścigi. Z uwagi na konieczność przeciwdziałania pandemii Covid19 start zawodników odbywał się metodą rozproszoną - 4 zawodników co 4 sekundy. Dystans dla amatorów to 5 km + 20 km + 2,5 km.

Wśród zawodników znalazł się policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu sierż. szt. Adrian Stempniak, który podczas zawodów jako trzeci dotarł na metę w kategorii open, natomiast w kategorii wiekowej M3 zdobył tytuł Mistrza Polski. To nie pierwszy sukces poznańskiego policjanta. Adrian ma swoim koncie m.in. zwycięstwo w Drugim Wolsztyńskim Maratonie Rowerowym na dystansie 270 km oraz pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych na dystansie olimpijskim.

Od 2013 roku Adrian regularnie trenuje triathlon i bierze udział w co najmniej 5 imprezach sportowych rocznie. Aby osiągać coraz lepsze wyniki ciężko ćwiczy nawet dwa razy dziennie – na  przemian lekkoatletykę, bieganie, pływanie i kolarstwo.

Za kolejne sukcesy sportowe już teraz trzymamy kciuki!

(KWP w Poznaniu / am)

  • Policjant Adrian Stempniak na rowerze w stroju sportowym
Powrót na górę strony