Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad sto zarzutów za nielegalne rozpowszechnianie gier

Data publikacji 16.10.2020

Policjanci z Gliwic zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 32-letniemu mieszkańcowi powiatu gliwickiego niemal 130 zarzutów popełnienia przestępstwa. Mężczyzna jest podejrzany o nielegalne rozpowszechnianie gier w wersji cyfrowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach od początku tego roku zajmowali się sprawą nielegalnego rozpowszechniania gier w wersji elektronicznej. W wyniku przestępstwa poszkodowana firma wyceniła straty na niemal 30 tys. zł. 32-latkowi przedstawiono blisko 130 zarzutów. Było to możliwe dzięki mocnemu materiałowi dowodowemu i jego analizie oraz współpracy z portalem aukcyjnym i podmiotem reprezentującym pokrzywdzonego.

Z ustaleń gliwickich policjantów wynika, że mężczyzna kupował gry w wersjach elektronicznych, po czym sprzedawał je wraz z dostępem do konta na aukcjach internetowych. Wszystkich czynów dopuścił się w latach 2015-2020.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych, podejrzanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach/js)

Powrót na górę strony