Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkaset kilogramów nielegalnego tytoniu zabezpieczyli radomscy policjanci

Data publikacji 16.10.2020

Kilkaset kilogramów krajanki tytoniowej oraz suszonych liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Zatrzymano 44-latka, który nielegalnie wytwarzał tytoń i naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na kwotę ponad 600 tysięcy złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu ustalili, że na terenie jednej z posesji w Radomiu mogą znajdować się znaczne ilości krajanki tytoniu bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Szybko okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne.

W jednym z pomieszczeń znaleźli liście tytoniu bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniu, a także maszyny służące do ich cięcia i osuszania. 44-letni właściciel został zatrzymany. W sumie policjanci zabezpieczyli ok. 860 kilogramów liści tytoniu i ponad 140 kg krajanki tytoniowej. Wstępnie uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w związku z posiadaniem nielegalnych wyrobów oszacowane zostało na kwotę ponad 600 tysięcy złotych.

44-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Odpowie za przestępstwo karno-skarbowe, za które oprócz odpowiedzialności karnej grozi także wysoka grzywna.

Autor: Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony