Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne poszukiwania 79-latki. Zaginioną odnaleźli policjanci

Data publikacji 17.10.2020

Szczęśliwy finał miała akcja poszukiwawcza prowadzona dzisiejszej nocy przez puławskich policjantów. Funkcjonariusze wspierani przez strażaków oraz ratowników poszukiwali 79-letniej mieszkanki gminy Janowiec, która zaginęła w piątek. Liczyła się każda minuta, bo kobieta jest chora i wymaga regularnego podawania leków. Wychłodzoną, zdezorientowaną staruszkę odnalazł w lesie naczelnik Wydziału Kryminalnego ze swoim zastępcą.

Zawiadomienie o zaginięciu 79-latki wpłynęło do komendy w Puławach późnym wieczorem w piątek (16.10.2020 r.). Jak ustalili policjanci, mieszkanka gminy Janowiec wyszła z domu przed południem i do wieczora nie wróciła. Sytuacja była bardzo groźna bowiem kobieta jest chora i wymaga regularnego podawania leków. Cierpi również na zaniki pamięci. W związku z tym, Komendant Powiatowy Policji w Puławach ogłosił alarm dla całej jednostki i rozpoczęto poszukiwania. Do działań zaangażowano także strażaków z państwowej oraz ochotniczych straży pożarnych, a także ratowników z grupy poszukiwawczej z Lublina. Mimo deszczu i panujących ciemności przeszukiwano kolejne partie lasu, do którego najprawdopodobniej mogła pójść 79-latka. Sprawdzano także inne miejsca, również z pomocą specjalnie przeszkolonego psa.

Około godziny 1:00, zaginioną kobietę odnalazł Naczelnik Wydziału Kryminalnego puławskiej komendy komisarz Marek Cichecki wraz z zastępcą podinspektorem Waldemarem Wróblem. Staruszka znajdowała się około 5 kilometrów od miejsca zamieszkania. Była wychłodzona i zdezorientowana. Nie wiedziała gdzie jest, była przekonana, że wyszła tylko na grzyby. Policjanci natychmiast przewieźli ją do domu żeby się ogrzała i wezwali karetkę pogotowia. Po badaniach, 79-latka została przekazana pod opiekę rodziny. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Lublinie / mk)

Powrót na górę strony