Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okłamywał żonę, że jest policjantem - wpadł po domowej awanturze

Data publikacji 19.10.2020

Policjanci zatrzymali 41-latka, podejrzanego o podrobienie policyjnej legitymacji służbowej i używanie jej jako autentycznej. Mężczyzna wpadł podczas interwencji domowej. 41-latek usłyszał dwa zarzuty: podrobienia legitymacji służbowej i posługiwanie się nią oraz zarzut znęcania się nad żoną. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 16.10.2020 r., około 16:00, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednym z mieszkań w gminie Juchnowiec Kościelny. Mundurowi w trakcie rozmowy ze zgłaszającą usłyszeli, że jej 41-letni mąż jest również funkcjonariuszem Policji. Jak się okazało, mężczyzna od początku ich znajomości, przez kilka lat, mówił żonie i jej rodzinie, że jest policjantem, a w rzeczywistości podrobił legitymację służbową, którą pokazywał bliskim. Mundurowi ustalili, że „blachę” policyjną zakupił na jednym z portali internetowych, a legitymację samodzielnie podrobił i wydrukował.

41-latek został natychmiast zatrzymany razem z fałszywymi dokumentami. Mężczyzna odpowie nie tylko za znęcanie się nad żoną ale również za podrobienie legitymacji służbowej i posługiwania się nią. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

  • podrobiona policyjna legitymacja
  • Podrobiona odznaka policyjna
Powrót na górę strony