Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoski policjant kolejny raz zorganizował społeczne zbieranie śmieci

Data publikacji 21.10.2020

Młodszy aspirant Marcin Sikora jest policjantem Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. W służbie „zbiera” ślady przestępstwa, a w czasie wolnym śmieci. W lutym 2020 roku założył Fundację Zielone Jutro i w ramach jej działania zorganizował już około 20 akcji sprzątania lasów i miejskich terenów zielonych w Bydgoszczy, Białych Błotach, Murowańcu i Pieckach.

Bydgoski policjant od września 2019 r. prowadzi działalność w zakresie społecznych akcji sprzątania zielonych terenów miejskich i leśnych na terenie Bydgoszczy i okolic. W ramach akcji Sprzątanie Świata 2019 sam zebrał 114 worków śmieci o pojemności 120 litrów, około 60 opon samochodowych i wiele innych tzw. odpadów wielkogabarytowych na osiedlu Górzyskowo w Bydgoszczy. Działania te przeprowadził we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy, którego urzędnicy zapewnili worki na śmieci i odbiór zebranych odpadów.

Po zakończeniu tej akcji podjął decyzję o rozpoczęciu działalności społecznej w zakresie ekologii ze szczególnym zwróceniem uwagi na wykrywanie i oczyszczanie silnie zaśmieconych rejonów lasów i innych terenów zielonych. Aby zrealizować te plany, w lutym 2020 założył Fundację Zielone Jutro. Od początku roku w ramach działań Fundacji zostało zorganizowanych około dwudziestu akcji sprzątania lasów i miejskich terenów zielonych w Bydgoszczy na osiedlach Miedzyń, Błonie, Górzyskowo, Glinki, Kapuściska i Czersko Polskie, a także w miejscowościach Białe Błota, Murowaniec i Piecki.

W akcje te zaangażowały się m.in. rady osiedli, lokalne stowarzyszenia, bydgoskie uczelnie, grupy nieformalne i osoby indywidualne (w tym kilku policjantów).

Mł. asp. Marcin Sikora za swoją działalność otrzymał pisemne podziękowanie od Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz od kierownictwa Nadleśnictwa Bydgoszcz. Informacje o jego działalności regularnie pojawiają się w lokalnych, a także ogólnopolskich mediach.

Policjant zaprasza do udziału w kolejnych akcjach. Informacje o terminach i lokalizacjach są na bieżąco zamieszczane na profilu Fundacja Zielone Jutro na portalu społecznościowym Facebook https://www.facebook.com/FundacjaZieloneJutro/.

(KWP w Bydgoszczy / js)

  • Śmieci leżą w lesie
  • Marcin Sikora stoi w strumyku i trzyma w ręce śmieci oraz worek ze śmieciami
  • Marcin Sikora toczy opnę w lesie
  • kilka pełnych worków ze śmieciami
  • widok na kilka worków z zebranymi śmieciami
  • Marcin Sikora wrzuca śmieci do worka
Powrót na górę strony