Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudohodowla psów zlikwidowana

Data publikacji 21.10.2020

Blisko 70 psów rasy Moskiewski Stróżujący zostało odebranych z hodowli przez policjantów z Brzegu i wolontariuszy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Zwierzęta przebywały w niesprzątanych i przeciekających kojcach, które nie spełniały wymogów sanitarnych. Psy zostały przekazane pod opiekę kilku schroniskom w województwie opolskim.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Brzegu wspólnie z wolontariuszami z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami weszli na teren jednej z posesji w powiecie brzeskim. Z wcześniejszych ustaleń pracujących nad sprawą policjantów i wolontariuszy wynikało, że pod wskazanym adresem  ma być prowadzona hodowla psów, która nie spełnia wymogów sanitarnych. Niepokojące sygnały docierały do nas również od mieszkańców miejscowości i wójta gminy.

Kiedy zaangażowani w działania policjanci weszli na posesję, ich podejrzenia się potwierdziły. W kojcach i budynku przebywało blisko 70 psów rasy Moskiewski Stróżujący .

Na miejscu policjanci wykonali szereg czynności. Między innymi sporządzili dokumentację fotograficzną i udzielili wsparcia pracującym wolontariuszom i weterynarzom. W działania zaangażowali się również strażacy, którzy pomagali w bezpiecznym przygotowaniu psów do transportu. Zwierzęta trafiły do kilku schronisk, gdzie obecnie wszystkie przebywają pod opieką weterynarza.

Postępowanie toczy się w sprawie znęcania się nad zwierzętami. To w jakim kierunku się potoczy, zależy przede wszystkim od opinii weterynarza, który oceni stan zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia.

  • policjanci pracują na miejscu hodowli
  • wychudzony pies w klatce
  • policjanci pracują na miejscu hodowli
  • pies w kojcu
  • psy w kojcu
  • pies u weterynarza
Powrót na górę strony