Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za czynną napaść na policjanta i przemoc wobec bliskich

Data publikacji 26.10.2020

Trzy miesiące aresztu - taki środek zapobiegawczy zastosował sąd wobec mieszkańca gminy Łazy, który podczas interwencji dokonał czynnej napaści na policjantkę. Mężczyzna znieważył też mundurowych. Chciał wymusić na nich odstąpienie od czynności. Dodatkowo 59-latek znęcał się psychicznie nad bliskim, a także im groził. Teraz odpowie za swoje czyny.

Policjanci z Łaz otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu, awanturował się i atakował swoich bliskich. Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna znęcał się nad rodziną, a także groził swoim bliskim. W trakcie przeprowadzanych czynności mundurowi zostali zaatakowani przez agresywnego 59-latka. Mieszkaniec gminy Łazy próbował siłą zmusić policjantów do odstąpienia od czynności. Znieważył i naruszył nietykalność stróżów prawa. Dopuścił się też czynnej napaści na policjantkę, usiłując zadać jej cios siekierką. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Usłyszał zarzuty. W sobotę sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Przypominamy!

Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat, natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony