Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Razem można więcej - CBŚP i SOP podzieliło się bezcennym darem jakim jest krew

Data publikacji 30.10.2020

W trudnym czasie pandemii, kiedy krew jest szczególnie potrzebna, Centralne Biuro Śledcze Policji i Służba Ochrony Państwa zorganizowały zbiórki tego bezcennego daru. W tym roku podczas trzech akcji funkcjonariusze, pracownicy i emeryci oddali ponad 40 litrów krwi. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Wczoraj, kolejny raz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledcze Policji i Służby Ochrony Państwa zorganizowali zbiórkę krwi na parkingu przy ul. Podchorążych 38 w Warszawie. Z zachowaniem wszelkich obowiązujących obecnie zasad bezpieczeństwa funkcjonariusze, pracownicy i emeryci oddawali ten bezcenny dar. Do akcji przyłączyli się także strażacy.

W tym roku, w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 zapotrzebowanie na krew jest szczególnie duże. Nie każdy może oddać krew, więc przypominamy, że dawcą może zostać zdrowa osoba, pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg. Tych obostrzeń jest znacznie więcej, a wszystkie są wypisane w ankiecie, którą należy wypełnić tuż przed badaniem.

W trakcie tegorocznych trzech akcji, aby oddać ten bezcenny dar zgłosiło się 100 osób, a po weryfikacji zakwalifikowano ostatecznie 89 dawców. Dzięki ofiarności tych osób udało się łącznie zebrać ponad 40 litrów krwi.

Wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew bardzo dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.

  • naszywka CBŚP na tle krwiobusa
  • kobieta oddająca krew
  • policjant oddający krew
Powrót na górę strony