Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmarł ks. kanonik Mirosław Dragiel - Kapelan Policji garnizonu mazowieckiego

Data publikacji 30.10.2020

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o nagłej śmierci ks. kanonika Mirosława Dragiela, który od wielu lat był kapelanem mazowieckich policjantów.

Ks. Mirosław święcenia kapłańskie przyjął 9 maja 1987 roku. Należał do wspólnoty księży pallotynów na radomskim Młodzianowie i od lat służył pomocą duszpasterską w kościele  garnizonowym w Radomiu.

Od ponad 20 lat był kapelanem Policji na Mazowszu, służąc pomocą funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym, ich rodzinom, a także wszystkim, którzy jej potrzebowali.

Uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach związanych z mazowieckim garnizonem Policji oraz odprawiał nabożeństwa w intencji policjantów i pracowników Policji. Brał udział w ślubowaniach nowo przyjętych funkcjonariuszy, do których kierował słowa wsparcia i oddawał ich pod opiekę patrona Policji św. Michała Archanioła.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kościele Garnizonowym i w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów przy ul. Młodzianowskiej 124 w Radomiu we wtorek, 3 Listopada 2020. O godz. 11 w Kościele Garnizonowy odbędzie się msza święta w intencji śp. ks. Mirosława. Nabożeństwo żałobne o godz. 13 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów przy ul. Młodzianowskiej 124 w Radomiu, po którym odbędzie się pogrzeb na cmentarzu komunalnym przy ul. Ofiar Firleja w Radomiu. Osoby, które nie będa mogły uczesntoczyć w mszy, mogą ją obejrzeć na stronach FB.

 

 

Powrót na górę strony