Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła na czas

Data publikacji 16.11.2020

Szybka reakcja policjantów z Jędrzejowa, Siedlec i Komendy Głównej Policji przyczyniła się do uratowania życia mieszkanki województwa mazowieckiego, która na portalu społecznościowym zamieściła wpis sugerujący, że chce odebrać sobie życie. Kobieta ostatecznie trafiła pod opiekę lekarzy.

„Nie chcę żyć. Byłam po obu stronach życia i świadomie wybrałam śmierć (…)” - taka wiadomość zamieszczona w sieci w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16.11.2020 r.) przez mieszkankę Siedlec, wpłynęła na skrzynkę mailową Biura do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą i przekazali ją do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Funkcjonariusze z województwa mazowieckiego ustalili, że kobieta może przebywać u swojego znajomego. Wstępne ustalenia wskazywały, że może ona przebywać w miejscowości Słupia, na terenie powiatu jędrzejowskiego. Na tym informacje się kończyły. Na tamten moment policjanci nie znali pełnego adresu, ani numeru telefonu.

Ustalenia zostały przekazane dyżurnemu jędrzejowskiej komendy, który do poszukiwań kobiety włączył patrol z Komisariatu Policji w Sędziszowie. Policjanci szybko ustalili dokładny adres mężczyzny i pojechali na miejsce. Tam zastali 27-latkę, która potwierdziła, iż zamieściła post, informujący o myślach samobójczych. Na miejsce został wezwany zespół medyczny, który zadecydował o hospitalizacji kobiety.

Dzięki szybkiej reakcji, nieszablonowemu myśleniu oraz dobrej komunikacji poszczególnych komend funkcjonariusze udzielili pomocy osobie chcącej odebrać sobie życie.

(KWP w Kielcach / kp)

Powrót na górę strony