Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał dwóch poszukiwań

Data publikacji 16.11.2020

Policjanci z III Komisariatu KMP w Łodzi odnaleźli 15-latkę, która wyskakując przez okno uciekła z domu. Niespełna dobę wcześniej szczęśliwy finał znalazły również poszukiwania zaginionego 78-letniego mężczyzny.

15 listopada 2020 roku około godziny 10:00 na dyżurkę III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zgłosiła się matka zaginionej 15-latki. Z relacji przerażonej  kobiety wynikało, że jej córka dzień wcześniej, w późnych godzinach wieczornych, spakowała część rzeczy osobistych i wyszła z mieszkania przez okno. Po dziewczynce urwał się jakikolwiek ślad – nie odbierała telefonów od najbliższych. Pozostawiła na swoim biurku list sugerujący, że nie zamierza wrócić do domu. Z uwagi na młody wiek zaginionej i realną obawę, że może jej się stać coś złego, w stan alarmowy postawieni zostali funkcjonariusze z pionu kryminalnego KMP w Łodzi. Policjanci dysponując informacjami o kontaktach poszukiwanej 15-latki, krok po kroku sprawdzali potencjalne miejsca pobytu dziewczynki. Ostatecznie stróże prawa dotarli do jednego z mieszkań w dzielnicy Łódź-Górna, gdzie została odnaleziona. Okazało się, że przebywała u swojej koleżanki, której rodzice wyjechali.

Niespełna dobę wcześniej, policjanci z III Komisariatu Policji KMP w Łodzi otrzymali informację o zaginięciu 78-letniego mężczyzny, który wyszedł z mieszkania wyrzucić śmieci. Senior uskarżający się na problemy zdrowotne informował w ostatnim czasie najbliższych, że ma depresyjne myśli. Gdy po wyjściu nie wracał przez kilka kolejnych godzin, rodzina zdecydowała się zgłosić zaginięcie. Szybka reakcja policjantów i rozpropagowanie informacji wraz z podaniem rysopisu zaginionego poskutkowały odnalezieniem mężczyzny, który „utknął' w krzakach nieopodal Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Wystraszony 79-latek został spostrzeżony przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, a następnie po udzieleniu mu pomocy, przewieziony do III Komisariatu KMP w Łodzi.

Obie odnalezione osoby trafiły do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

Policjanci apelują!!!

Pora jesienna i towarzyszący jej spadek temperatur sprzyja wychłodzeniu organizmu. Niekorzystna aura może mieć również niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie. Osoby starsze oraz dzieci, które opuszczają miejsce zamieszkania i przemieszczają się bez celu, są w tym czasie szczególne narażone na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Widząc senorów ubranych w nieadekwatny sposób, bądź osoby małoletnie przemieszcazające się bez nadzoru opiekuna, nie bójmy się spytać o sytuacje takich osób. Często jedno takie pytanie może uratować komuś życie.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony