Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził ponad 2 kg narkotyków

Data publikacji 23.11.2020

W sobotę wieczorem policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który przewoził ponad 2 kilogramy substancji narkotycznych o działaniu podobnym do amfetaminy. Dzięki działaniu mundurowych na rynek nie trafi prawie 7 tysięcy porcji, które można było przygotować z tej ilości narkotyku. Mężczyzna usłyszy zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

W sobotę (21.11.2020 r.) wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali do kontroli mężczyznę, kierującego osobowym peugeotem. Mundurowi podczas sprawdzania stanu technicznego i obowiązkowego wyposażenia samochodu znaleźli w pojeździe torbę z zawartością białej substancji, przypominającej narkotyki. Mundurowi zatrzymali 36-letniego kierującego i zabezpieczyli torbę wraz z zawartością. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

Opinia biegłego specjalisty w sprawie zabezpieczonej substancji jednoznacznie potwierdziła, że są to narkotyki o działaniu zbliżonym do amfetaminy. Torba zawierała ponad 2 kilogramy niebezpiecznych środków. Z tej ilości można było przygotować prawie 7 tysięcy porcji narkotyków, które dzięki działaniom mundurowych nie trafią na rynek.

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony