Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy Speed dyscyplinują kierowców na mazowieckich drogach

Data publikacji 25.11.2020

Policjanci z grupy Speed zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W ostatnim czasie policyjna kamera wideorejestratora nagrała kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców.

Policyjna grupa Speed, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze Speed-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

W ostatnim czasie policjanci ruchu drogowego z mazowieckiej komendy wchodzący w skład grupy Speed zatrzymali kolejnych kierowców, którzy w rażący sposób łamali przepisy ruchu drogowego.

Na terenie powiatu garwolińskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który w obszarze zabudowanym pędził 108 km/h, a oprócz tego nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewoził pasażera bez zapiętych pasów i nie posiadał wymaganych dokumentów. Policjanci ukarali skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę mandatami na kwotę 750 zł, a do jego konta zostało dopisanych 16 punktów karnych i oczywiście stracił prawo jazdy.

Drugi kierujący bmw w Płocku przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym 124/50 km/h. Otrzymał mandat w wysokości 500 zł, 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Kolejny kierujący jaguarem na terenie powiaty płockiego poza obszarem zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość 137/70 km/h. Otrzymał mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Następny kierujący już na drogach powiatu radomskiego wyprzedził policyjny radiowóz na oznakowanym przejściu dla pieszych. Gdy by nie reakcja pieszych, którzy chcieli wejść na przejście, doszłoby to tragedii. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 200 zł i 10 punktów karnych.

Ostatni kierujący oplem pokazany na filmie 24-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego przekroczył prędkość w Ciechanowie w obszarze zabudowanym o 56 km, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i ukarano go mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych za popełnione wykroczenie.

Na drodze kierujmy się rozwagą i rozsądkiem. Musimy mieć świadomość, że za kierownicą auta jesteśmy odpowiedzialni za życie i zdrowie swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Treść poniższego filmu zawarta jest w artykule.

(KWP w Radomiu/js)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.08 MB)

Powrót na górę strony