Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant oddał 25 litrów życia

Data publikacji 27.11.2020

Z okazji święta wszystkich honorowych dawców krwi, szef policjantów z Kosakowa został uhonorowany brązowym medalem za Zasługi dla krwiodawstwa w Policji. Podkom. Marcin Wittbrodt oddał już blisko 25 litrów krwi. Komendant propagując ideę niesienia pomocy zachęca innych do przyłączenia się do grona krwiodawców.

Jak co roku w dniach 22-26 listopada br. obchodzone są dni Honorowego Krwiodawstwa. Z tej okazji komendant z Kosakowa podkom. Marcin Wittbrodt uhonorowany został brązowym medalem za zasługi dla krwiodawstwa w Policji. Z powodu pandemii nie odbyły się coroczne uroczystości związane z obchodami tego święta a wręczenie odznaczenia odbyło się w siedzibie Komisariatu Policji w Kosakowie. Uroczyste wręczenie nastąpiło przez Prezesa Policyjnego Koła HDK w Gdyni Krzysztofa Wasilewskiego. Oficer Policji oddał już blisko 25 litrów krwi. W minionych latach trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – I, II i III stopnia.

Ponadto w ostatnim czasie został wyróżniony państwowym odznaczeniem tj. ministerialnym orderem ,,Honorowego Dawcy Krwi’’ – Zasłużony dla Zdrowia Narodu’’. To niezwykle ważne i prestiżowe wyróżnienie nadawane dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Komendant swoim zaangażowaniem w kultywowanie szczytnej idei przyczynił się do włączenia się w akcję innych funkcjonariuszy z Kossakowskiej Policji. Stróże prawa podczas codziennej służby spotykając się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone.  Niejednokrotnie pracują na miejscach wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. W takich przypadkach liczy się każda minuta, by uratować ludzkie życie. Często potrzebna jest krew aby komuś uratować życie. Mundurowi mając tą świadomość oraz żywy przykład ogromnego poświęcenia się idei cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

Komendant zachęca wszystkich do przyłączenia się do grona krwiodawców wskazując jak niewielki wysiłek drugiego człowieka może stać się wielkim darem dla innych ludzi.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • wręczenie odznaczenia w komisariacie, policjant i Prezes Policyjnego Koła HDK
  • wręczenie odznaczenia w komisariacie, policjant i Prezes Policyjnego Koła HDK
Powrót na górę strony